Super pączki pomagają dzieciom 2015r.

12 lutego 2015r. przy okazji Tłustego Czwartku w Cukierni „Wenta” w Wejherowie zostanie zorganizowana III edycja Akcji „Super pączki pomagają dzieciom” do której dołączył również MOPS w Wejherowie.

Wzorem lat ubiegłych  5% ze sprzedaży każdego pączka zostanie przekazane na pomoc 12-letniej dziewczynce chorej na cukrzycę celem wakacyjnego wyjazdu na  turnus rehabilitacyjny dla dzieci, gdzie pod okiem lekarzy specjalistów, dietetyka i psychologa, wypocznie oraz dowie się, jak dbać o siebie i żyć, w możliwym komforcie chorując na cukrzycę.

  1. Elżbieta Wenta, właścicielka wejherowskiej cukierni, ma nadzieję, że akcja „Super Pączki” stanie się coroczną tradycją o celu charytatywnym. Spośród tych, którzy dokonają zakupy na większą kwotę i okażą paragon, zostanie wylosowanych 5 osób, które zostaną zaproszone 14 lutego – wspólnie z osobą towarzyszącą – na walentynkowy poczęstunek w Cukierni Wenta.

 16 lutego dokonano podsumowania III edycji akcji „Super pączki pomagają dzieciom”. Podczas spotkania w obecności  głównego specjalisty ds. oświaty Bogdana Tokłowicza wręczono 12-letniej Marysi czek w wysokości 2 tys. zł.

Dzięki tej akcji chora na cukrzycę dziewczynka za pieniądze uzyskane ze sprzedaży pączków będzie mogła pojechać na obiecany podczas akcji turnus rehabilitacyjny.  W ramach akcji sprzedano łącznie  7800 pączków.