Finał działań Projektu socjalnego – Rodzina na horyzoncie

Wspaniałym Balem Karnawałowym zakończyły się działania w projekcie socjalnym Rodzina na horyzoncie. Od początku stycznia 2017r. rodzice  bardzo aktywnie brali udział w zaplanowanych zajęciach.

[read more=”Więcej” less=”Mniej”]

Jednym z licznie zaplanowanych zadań w projekcie, było spotkanie z pedagogiem placówki wsparcia dziennego. Pani Krystyna Lisius opowiedziała rodzicom o ofercie i idei świetlic opiekuńczo-wychowawczych funkcjonujących w naszym mieście.  Gorąco zachęcała rodziców aby dzieci korzystały z bogatej oferty pomocowej  świetlic.
Treningi umiejętności wychowawczych prowadzony  metodą warsztatową w ramach „Szkoły dla Rodziców”, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczestnicy warsztatów odkrywali krok po kroku tajniki wychowywania.
Dowiedzieli się od trenera szkoły dla rodziców – p. Natalii Mazurkiewicz, że bardzo istotne w życiu dziecka są granice, i  aby móc dziecku określać granice, trzeba najpierw poznać swoje. Przypomnieli sobie o potędze uczuć aby, radzić sobie z nimi i odpowiedniej formie okazywać je i uczyć swoje dzieci. Konsekwencje, które  są niezwykle ważne w procesie wychowawczym były również jednym z tematów warsztatów.
W czasie kiedy rodzice aktywnie uczestniczyli w warsztatach, ich pociechy pod fachową opieką przygotowywały stroje na Wystrzałowy Bal Karnawałowy.
Zabawa karnawałowa była uwieńczeniem naszego projektu.  Wspólna zabawa całych rodzin była częścią zaplanowanego warsztatu z zakresu komunikacji rodziców z dziećmi.
Z  uczestników  naszego wydarzenia wyłonili się aktywni rodzice, którzy zaoferowali pomoc w przygotowaniach do Balu Karnawałowego. Każda mama przygotowała coś słodkiego dla dzieci. Rodzice zaopatrzyli też stół w pyszne soki i napoje.  Dzieci wraz z rodzicami chętnie brały udział w zorganizowanych konkursach i zabawach.  
A tak wyglądała nasza wspólna zabawa!

Dziękujemy wszystkim za mile spędzony czas!

[/read]